Kuchynský sporák na drevo

Kuchynský sporák na drevo

Naša ponuka je mimoriadne veľkorysá a zahŕňa kuchynský sporák na drevo z dielne talianskej firmy Rizzoli vyznačujúci sa najvyšším štandardom kvality. Dostupné sú modely s aj bez rúry. Zaiste oceníte vychytávky ako napríklad rám a robustná varná tyč z nehrdzavejúcej ocele, oceľovú alebo sklokeramickú sálavú platňu na varenie, šamotovú spaľovaciu komoru a liatinový rošt, odnímateľný popolník, manuálnu reguláciu primárneho a sekundárneho vzduchu či dvierka ohniska so samočistiacim keramickým sklom. Vítaným doplnkom je aj veľká zásuvka na drevo (nosnosť až 70 kg). Kuchynský sporák na drevo Rizzoli disponuje certifikovaným spaľovacím systémom Superflame®, vďaka ktorému drevo horí účinnejšie, čím sa zvyšuje účinnosť spaľovania s dôrazom na menšiu spotrebu paliva a nižšie emisie. Ku komfortnému a bezpečnému používaniu kuchynského sporáka prispievajú rukoväte z kvalitného orechového dreva, aktivácia obtoku spalín kľúčom aj regulácia prívodu vzduchu zvonku. Samozrejme, každý kuchynský sporák na drevo Rizzoli je charakteristický osobitnými špecifikáciami a technickými vlastnosťami.

Kuchynský sporák na drevo – čo robiť, aby dlhé roky plnil svoju funkciu?

Aby vám kuchynský sporák na drevo fungoval dlhé roky, je potrebná jeho správna inštalácia podľa platných predpisov a noriem, ako aj pravidelná údržba – najmä spaľovacej komory a vnútorných dielov. Nezabúdajte, že nesprávne namontovaný kuchynský sporák na drevo (a vlastne akýkoľvek sporák na tuhé palivo, kombinovaný sporák či sporák na drevo s teplovodným výmenníkom) má zníženú účinnosť. Osobitnú pozornosť venujte komínu, ktorý prispeje k správnemu spaľovaniu paliva.

Na záver dôležité upozornenie – kuchynský sporák na drevo má spaľovať iba drevo. Nikdy ako palivo nepoužívajte plastový, papierový, gumový či iný materiál alebo odpad. Nielenže riskujete poškodenie sporáka, ale aj vlastného zdravia a v konečnom dôsledku aj životného prostredia.
Ako ostatné naše sporáky, tak aj kuchynský sporák na drevo si môžete nakonfigurovať podľa vlastných predstáv.