Šporáky

Rizzoli – kuchynské šporáky

Šporák ako tradícia, ktorá pretrváva do dnešných čias

Slovo šporák štandardne označuje kachľový sporák, ktorý príjemne vykúri interiér a ponúka možnosť varenia, pečenia a dokonca aj ohrevu vody. Zaujímavosťou je, že v minulosti bola súčasťou šporáka aj plocha na odpočinok, na ktorej bolo možne ležať, resp. spať. Zväčša slúžila ako spálňa pre viaceré deti.
Aj aktuálne oslovuje šporák (ktorý nie je výslovne kachľový, ale napríklad aj oceľový) mnohých, ktorí odmietajú vysoké náklady na kúrenie či varenie a nechávajú sa inšpirovať desaťročiami overeným riešením. Šporák je akousi tradíciou, ktorá pretrváva dodnes. My sme ju trošku vylepšili a zmodernizovali, s úctou a zachovávaním pôvodného kachliarskeho remesla a umu. Výsledkom je príjemné sálavé teplo, ktoré vytvorí jedinečnú atmosféru.

Šporáky na mieru

Výhodou je, že každý zákazník si vie vybrať šporák s ohľadom na preferovaný typ, rozmery, funkčnosť, doplnky a výbavu. To znamená, že získa originálny šporák prepájajúci krásu tradičného kachliarstva a nadčasovú eleganciu. Sme presvedčení, že naše šporáky sa stanú funkčným a estetickým doplnkom interiéru, v ktorom vytvoria skutočné teplo domova.
Naša ponuka zahŕňa šporáky Rizzoli, ktoré vynikajú vysokým stupňom remeselného spracovania, ekologickosťou, úchvatným talianskym dizajnom a hospodárnosťou. Nemožno nespomenúť veľké ohnisko, výborný výkon a výhrevnosť, protipožiarne dvere a odolnú platňu, ktorá nepraská ani sa nedeformuje.

Pri každom modeli (sporák na tuhé palivo, sporák na pevné palivo, kuchynský sporák na drevo, sporák na drevo s teplovodným výmenníkom, sporáky na tuhé palivo s teplovodným výmenníkom, kombinovaný sporák) nájdete podrobne rozpísané technické parametre a špecifikácie, ktoré vám predstavia šporák a uľahčia výber. Odporúčame dokúpiť digestor, ktorý sa postará o odvod pary vznikajúcej pri varení či pečení.

Naše produkty

Uvedomujeme si, že v našom segmente je najdôležitejšia kvalita. V našej ponuke nájdete výrobky na mieru od značky Rizzolli, výrobky od Wamsler – značka s viac ako 110-ročnými skúsenosťami a taktiež od spoločnosti Thermorossi, ktorá pôsobí v oblasti vykurovania viac ako 50 rokov.