Sporáky na tuhé palivo s teplovodným výmenníkom

Rizzoli – kuchynské šporáky

Sporáky na tuhé palivo s teplovodným výmenníkom

Sporáky na tuhé palivo s teplovodným výmenníkom od Rizzoli v sebe prepájajú kotol ústredného kúrenia a zároveň spotrebiča určeného na varenie a pečenie jedla. Vynikajú prepracovanosťou, elegantným talianskym dizajnom a kvalitou, ktorá sa odráža v každom – aj tom najmenšom detaile.

Sporáky na tuhé palivo s teplovodným výmenníkom sú určené (podobne ako sporák na drevo s teplovodným výmenníkom) na spaľovanie dreva či drevených brikiet a ostatných tuhých palív (žiadne odpadky, plastové materiály a pod. – výlučne odporúčané tuhé palivá).

Sporáky na tuhé palivo s teplovodným výmenníkom pre chaty aj domácnosti

Sporáky na tuhé palivo s teplovodným výmenníkom sú precízne navrhnuté tak, aby vyprodukované teplo bolo využiteľné nielen na vykurovanie, ale aj na prípravu a tepelnú úpravu pokrmov. Odporúčame sporáky zbytočne tepelne nepreťažovať. Dodáme, že sporáky na tuhé palivo s teplovodným výmenníkom sú vhodné na vykurovanie menších obytných jednotiek, chalúp a chát. Ochotne vám vysvetlíme a poradíme ohľadom správnej montáže aj obsluhy, vďaka čomu vám budú sporáky na tuhé palivo s teplovodným výmenníkom bezpečne a spoľahlivo slúžiť dlhé roky.

Upozorňujeme, že sporáky na tuhé palivo s teplovodným výmenníkom nie je možné uviesť do prevádzkyschopného stavu bez ich pripojenia do funkčného teplovodného systému. V opačnom prípade môže dôjsť k prehriatu a zbytočným škodám na majetku.

Výhodou je, že sporáky na tuhé palivo s teplovodným výmenníkom je možné napojiť na komín z hornej alebo zadnej strany, príp. z bočných stien – ponúkame možnosť konfigurácie sporákov na mieru. A to platí pre viaceré modely našich sporákov Rizzoli (sporák na drevo s teplovodným výmenníkom, kombinovaný sporák, kuchynský sporák na drevo, sporák na pevné palivo a i.