Sporák na tuhé palivo

Rizzoli – kuchynské šporáky

Náš výber sporákov na tuhé palivo

Sporák na tuhé palivo predstavuje klasiku, ktorá pretrváva už desaťročia. Mnohí si ho spájajú s prázdninami a detstvom prežitými u starých rodičov na dedine.
Moderný sporák na tuhé palivo od Rizzoli je úžasným spojeným retro štýlu a elegancie, ktorý vyniká nadčasovosťou, praktickosťou a nápaditým dizajnom. Jeho výhodou je finančná úspora a energetická nezávislosť.
Sporák na tuhé palivo je (podobne ako kuchynský sporák na drevo) perfektnou voľbou pre domácností, chalupy či chaty. Nielenže si na ňom uvaríte chutný obed či upečiete koláč, ale zároveň vykúrite celý priestor.
Skôr, ako si vyberiete konkrétny sporák na tuhé palivo, resp. sporáky na tuhé palivo s teplovodným výmenníkom, tak si dobre premyslite jeho účel a ostatné vlastnosti, ktorými sa má vyznačovať. Nezabúdajte, že pri výbere sporáka na tuhé palivo je potrebné venovať osobitnú pozornosť umiestneniu komína a jeho otvoru (dymovodu – na boku, vzadu, príp. hore). Aj na základe toho vám vieme prispôsobiť sporák na tuhé palivo na mieru.

Sporák na tuhé palivo – čo doň vlastne prikladať?

Keď sa povie sporák na tuhé palivo / sporák na pevné palivo, väčšina si vybaví drevo ako vykurovací materiál. Ideálne dvojročné, skladované na suchom a primerane vetranom mieste, ktoré nemá viac ako 20 % vlhkosti. Nevkladajte do sporáka na ohnisko veci, ktoré tam nepatria. Klientov vždy upozorňujeme – bez ohľadu na zakúpený sporák – aby používali výlučne palivo, ktoré uvádza výrobca.

Naša ponuka zahŕňa sporák na tuhé palivo (ako aj sporák na drevo s teplovodným výmenníkom) vo viacerých modelových prevedeniach. Sú vybavené praktickými doplnkami ako osvetlená rúra z nehrdzavejúcej ocele, debna na drevo, silná oceľová alebo sklokeramická platňa na varenie, odnímateľný popolník, dvierka vybavené samočistiacim systémom, sokel s nastaviteľnou výškou a hĺbkou, rúra s ventilom pre nadbytok pary a pod. Samozrejme, jednotlivé technické charakteristiky sa líšia s ohľadom na konkrétny model sporáka na tuhé palivo.